8:15

ZVEME VÁS NA SNÍDANI / REGISTRACE

ico coffee

9:00

9:15

KEY NOTE / Martin May - Principal engineering

ico megaphone

ico buble

9:15
9:45

PSD2 a budoucnost bankovnictví

S nově příchozí legislativou PSD2 dojde k otevření bankovních služeb třetím stranám. Intenzivní diskuze se v těchto dnech vede převážně o tom, zda je tato změna příležitostí či hrozbou pro banky, jaké bude mít přínosy pro koncové uživatele a jaké nové užitečné služby budou moci vzniknout. Na přednášce se dozvíte, jaký je pohled bank u nás i ve světě a jak se liší od pohledu nových hráčů.

profil dvorak

Petr Dvořák

Lime HighTech Solutions

je CEO ve společnosti Lime. Před založením vlastní společnosti byl Petr vedoucím inovačního inkubátoru mobilní divize společnosti Avast, kam nastoupil poté, co Avast v červenci roku 2014 koupil společnost Inmite. V tomto mobilním vývojářském studiu Petr působil jako partner a konzultant mobilních technologií, primárně byl zodpovědný za aplikace z oblasti finančního sektoru.

ico buble

9:50
10:20

From zero to hero - příběh UX

Mobilní aplikace SmartBanka, která se stala během jednoho roku o uvedení nejlepší a oceňovanou bankovní aplikací na českém trhu. Jak je postavený team,jak spolupracuje a na konkrétním příkladu ukážeme, proč je SmartBanka nejlepší... díky naslouchání klientům.

profil komenda

Jakub Komenda

Moneta Money Bank

má léta zkušeností s digitálním marketingem a strategiemi v oblasti automotive, telekomunikací a bankovního sektoru. V současnosti je odpovědný zamobilní bankovnictví v Moneta Money Bank. Vede team, který má za cíl přinést klientům nejlepší zákaznickou zkušenost a podpořit cíl banky stát se digitálním leadrem českého bankovního trhu.

 

10:20

10:40

COFFEE BREAK

ico coffee

ico buble

10:40
11:10

Proč nezavírat bankovní API

Evropským bankovním světem poslední dobou třese regulace s nic neříkající zkratkou PSD2 - po dekryptování dostáváme plný název: Payment Service Directive, resp. její druhá verze. V důsledku této směrnice musí veškeré evropské banky otevřít své datové pokladnice venkovnímu světu. Co tyto události působí v nejstarší a největší české bance s pověstí dinousaura? Je možné, že je na trhu lídrem a definuje budoucí standard? Nebo, že je již dokonce na poli OpenAPI několik let aktivní? Odpovědi na tyto i na další zajímavé otázky se dozvíte v mém příběhu o jednom českém bankovním, na první pohled uspalém království.

profil machan

Jaroslav Machaň

Česká spořitelna

nastoupil do Spořky jako API dokumentarista a postupem času zmorfoval na kmotra spořitelního WebAPI. Jako takový má na starosti community management, rozvoj OpenAPI strategie, vývojářského portálu a spousty dalších věcí souvisejících s celým tímto ekosystémem. Zároveň je týmovým speakerem na mezinárodním poli.

ico buble

11:15
11:45

Agilní banka

Banka ve 21. století více než kdy jindy musí reagovat na trh, který se obzvláště pod tlakem fintechu mění čím dál rychleji. Banka se však nevyhnutelně stává softwarovou firmou. Zákazníkem IT je zákazník banky. Banka s agilním IT, organizovaným podle zákaznické hodnoty (namísto podle architektury) a schopným doručovat hodnotu často bude na trhu výrazně konkurenceschopnější. Většina českých bank má již s agilním vývojem nějakou zkušenost, převážně na internetovém či mobilním bankovnictví, kde je to snadnější. Nahrávají tomu (na poměry banky) modernější technologie a vděčný zákaznicky orientovaný front end. U nich to však nekončí, ale začíná.

profil smutny

Karel Smutný

patří mezi přední české agilní kouče. Více než 7 let pomáhá svým zákazníkům s agilními transformacemi či během agilních projektů. Pracoval s klienty od start-upů přes zavedené technologické firmy po velké finanční instituce. Momentálně participuje na agilních transformacích Škoda Auto a Nationale-Nederlanden. Ve volném čase organizuje Prague Scrum Beer, programuje a staví z Lega.

11:45

12:30

Panelová diskuze a networking

ico bubles